NoDol крем

460.00 ден

Краток опис на производот:

NoDol кремa – комплетна и оригинална формула за отстранување на болките во зглобовите. Потполно ефикасен благодарение на комбинацијата од глукозамин, хондроитин-сулфат, МСМ, ѓаволова канџа, алое, врба и арника. Намалува оток и вкочанетост, ја олеснува подвижноста, ја намалува болката и воспалението.

SKU: 8008843132829

Детален опис на производот:

NoDol крем е базиран на глукозамин сулфат и комбинација од билки, која ги олеснува болките во зглобовите. Погоден е за локална употреба за намлаување на болките. Дејството на No Dol производите е ублажување на болката предизвикана од прекумерна физичка активност, исчашувања, погрешно држење и мускулно-скелетни патологии.

Болките во зглобовите се многу чести кај популацијата, а можат да се појават кај луѓе од секоја возраст. Покрај разни патологии, болки може да настанат и поради неправилна држа која влијае и на начинот на кој се движеме. Исхраната и прекумерната телесна тежа придонесуваат кон појава и влошување на болките во зглобовите и коските.

Својства на NoDol крем:

  • Се препорачува за повреди или проблеми со мускулите, како и за артроза или ревматизам.
  • Врз основа на растителни екстракти, глукозамин, хондроитин сулфат, МСМ, манган и ѓаволска канџа
  • Има лековито и антиинфламаторно дејство

Состав:
Ѓаволската канџа содржана во производот е растение кое многу години се користи во медицината на јужноафриканските народи. Ефикасен е во сите оние ситуации во кои се јавуваат болки или воспаленија во тетивите, зглобовите, грбот и колковите.

Овај крем содржи и алое вера бидејќи е благотворно средство кое е познато по своите антивоспалителни и лековити својства.

Глукозамин е исто така присутен бидејќи можае да задржи многу вода во ткивата на ‘рскавицата. На тој начин се одржуваат подмачкани, додека манганот одлично ги штити клетките од оксидативен стрес.

УПОТРЕБА:
кремата да се нанесува најмалку два пати на ден на болното место.

ПАКУВАЊЕ:
туба од 100мл.