URIAGE Xemose масло за капење

910.00 ден

Краток опис на производот:

Uriage Xemose масло за капење и смирување на кожата на лице и тело на бебиња, деца и возрасни.

SKU: 3661434005923

Бренд

Uriage Logo

Детален опис на производот:

Uriage xemose cleansing soothing oil – Масло за капење и смирување на кожата

Маслото за капење и смирување на кожата на лице и тело на бебиња, деца и возрасни се користи за:

  • Маслена купка наменета за хигиена на сува кожа
  • Нежно ја чисти кожата и штити од сушење на кожата
  • Го смирува чешањето
  • Обезбедува хидратација и заштита на сувата кожа
  • Ја обновува хидролипидната бариера и има смирувачко дејство
  • Намалува нелагодност и чешање
  • Смирува и ја враќа природната заштита на кожата
  • Долготрајно пријатно чувство
  • Наменета е за бебиња, деца и возрасни
  • Без парабени, без сапуни, хипоалергена