Dermedic baby ултра богат путер

960.00 ден

Краток опис на производот:

Dermedic baby ултра богат путер. Се употребува при хронично суви и атопични кожи на новороденчиња, бебиња и деца, како и во случај на псоријаза.

SKU: 5901643176105

Бренд

Dermedic logo

Детален опис на производот:

Dermedic baby ултра богат путер – Се употребува при хронично суви и атопични кожи на новороденчиња, бебиња и деца, како и во случај на псоријаза. Го намалува воспалението на епидермисот. Ги смирува шестте симптоми на екзема.

Упатство за употреба:
нанесете тенок слој и оставете да се апсорбира. Се препорачува да се нанесува најмалку 2 пати дневно (може и почесто) во зависност од состојбата на кожата.

Хипоалергено, од првиот ден на живот