MUSTELA Stelatopia емолиентна крема за сува кожа

1,060.00 ден

Краток опис на производот:

MUSTELA Stelatopia емолиентна крема е специјално форлулирана за да го обнови нивото на липиди и ја смирува кожата благодарение на патентираните состојки од природно потекло низ Active Lipid Replenshing Process®.

SKU: 3504105033521

Бренд

Mustela Logo

Детален опис на производот:

MUSTELA Stelatopia емолиентна крема е специјално форлулирана за да го обнови нивото на липиди и ја смирува кожата благодарение на патентираните состојки од природно потекло низ Active Lipid Replenshing Process ®.

Дестилат од сончогледово масло и масло од Avocado Perseose® помага во зајкнувањето и обнова на кожната бариера.

Присуството на хидрирачки емолиентни состојки исто така го зајакнува хидролипидниот филм на кожата. Брзо ја смирува иритацијата и помага во обновување и враќање на микрофлората на кожата а со тоа спречува бактериска пролиферација.

  • Наменета за нега на кожата на телото
  • Хидрира, ги надополнува липидите и го смирува чешањето
  • Ја обновува и ја зајакнува оштетената кожна бариера кај многу сува и атопична кожа

Употреба:
Нанесете го кремот наутро и навечер на чиста и сува кожа на телото и на лицето. Нежно масирајте за да може подобро да се впие.

Предупредување:
Не нанесувајте на места каде што има рани

Пакување:
200 ml