EUCERIN масло за тело против стрии

1,020.00 ден

Краток опис на производот:

EUCERIN Масло за тело против стрии за време на бременоста, во тек на пубертетот или при нагли промени на тежината значајно помагаат за намалување на стриите.

SKU: 6001051005000

Бренд

Eucerin Logo

Детален опис на производот:

EUCERIN Масло за тело против стрии

  • Превентивно за време на бременоста, во тек на пубертетот или при нагли промени на тежината.
  • За потхранување на кожата, релаксација и масажа
  • Активните состојки во формулата значајно помагаат за намалување на стриите. Кожата е мазна и нежна
  • Во комбинација со редовната масажа се подобрува циркулацијата на крв во кожата, а со тоа се подобрува и нејзината еластичност
  • Пријатен мирис, брзо се впива, лесно е за нанесување

Формулата без конзерванси е специјално изработена од избрани природни масла со висока содржина на масни киселини – сончогледово, бадемово масло и масло од јојоба.

Содржи и витамин E за заштита од слободни радикали. Дерматолошките иследувања ја докажаа многу добрата подносливост од сува и чувствителна кожа.

Употреба:
Нанесувајте од маслото два пати дневно на засегнатите делови на кожата. Нежно масирајте со кружни движења додека целосно да се апсорбира.

Пакување:
125 ml