Gorsen Gentle шампон

822.00 ден

Краток опис на производот:

Шампонот „Gentle“ од Gorsen со алое вера и краставица е идеален за честа употреба и погоден за сите типови кожа. Има неутрален рН.

SKU: 3877001094171

Бренд

Gorsen Organska Kozmetika Logo

Детален опис на производот:

Шампонот „Gentle“ од Gorsen со алое вера и краставица е идеален за честа употреба и погоден за сите типови кожа. Има неутрален рН.

Употреба:
Нанесете го шампонот на Вашите дланки, а потоа нежно вмасирајте го во влажната кожа на главата и по должината на косата, најмалку 2 минути, а потоа исплакнете го со топла вода. Ако е потребно, повторете ја постапката.

Квалитет:
COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на https://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни