Gorsen Hydra маска за коса

1,372.00 ден

Краток опис на производот:

Gorsen Hydra маска за коса – ја враќа влагата на косата, правејќи ја мека и еластична. Спречува губење на влагата на скалпот, ги омекнува и обновува сувите врвови на косата и го враќа обликот на витканата коса.

SKU: 3877001094195

Бренд

Gorsen Organska Kozmetika Logo

Детален опис на производот:

Gorsen Hydra – jа враќа влагата на косата, правејќи ја мека и еластична. Спречува губење на влагата на скалпот, ги омекнува и обновува сувите врвови на косата и го враќа обликот на витканата коса.

Употреба:
Горсен маската можете да ја користите како маска за третман после шампонирање, од 15-45 минути, или пак да ја оставите на косата и да не ја испирате, што ќе го олесни расчешлувањето на косата.

Квалитет:
COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на https://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни

Состав:
AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, PERSEA GRATISSIMA OIL*, LECITHIN, BENZYL ALCOHOL, SODIUM CETEARYL SULFATE, OLUS OIL, XANTHAN GUM, TOCOFEROL , CYMBOPOGON MARTINII OIL*, GLYCINE MAX OIL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, GLYCERYL LAURATE, PYRUS MALUS FRUIT EXTRACT*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, GOSSYPIUM HERBACEUM SEED EXTRACT, GERANIOL***, LINALOOL***, LIMONENE***, CITRAL