Mustela хидратантен лосион за тело 

760.00 ден

Краток опис на производот:

Mustela хидратантен лосион за тело e наменет за секојдневна нега на телото за бебиња и деца. Обезбедува хидратација со долготраен ефект на свиленкаста кожа и дискретен, нежен мирис.

SKU: 3504105035914

Бренд

Mustela Logo

Детален опис на производот:

Mustela хидратантен лосион за тело e наменет за секојдневна нега на телото за бебиња и деца. Обезбедува хидратација со долготраен ефект на свиленкаста кожа и дискретен, нежен мирис.

Состав:
Екстракт од Avocado Perseose®, сончогледово масло богато со стероли и незаситени масни киселини, витамин Е и растителен глицерин.

Начин на употреба:
Се нанесува наутро и навечер на телото со блага масажа.

Пакување:
300 мл