MUSTELA Stelatopia емолиентен балсам за сува кожа

1,180.00 ден

Краток опис на производот:

MUSTELA Stelatopia емолиентен балсам за сува кожа кој чешањето и иритацијата ги смирува и исчезнуваат веќе при првото нанесување.

SKU: balzam

Бренд

Mustela Logo

Детален опис на производот:

MUSTELA Stelatopia wtih organically farmed sunflower – Емолиентен балсам за сува кожа

За исклучително сува кожа на лицето и телото и атопична кожа кај новороденчиња, бебиња и деца.

Чувството на чешање и иритација се смируваат и исчезнуваат веќе при првото нанесување.

Дури и најсувата кожа интензивно е нахранета и вратена и е мекоста и хидратантноста благодарение на хранливата и заштитна текстура на балсамот и олеодестилатот од сончоглед – патентирана активна состојка од природно потекло.

Го намалува присуството на супстанции кои ја иритираат кожата и доведуваат до црвенило и чешање.

Ја обновува структурата на кожата преку делување на Active-Lipid Replenishing Process – патентиран процес кој природно го стимулира производството на липиди од заштитната бариера на кожата.

Употреба:
Нанесете наутро и навечер на чиста и сува кожа на телото и лицето. Измасирајте така да кожата што подобро впие. Не нанесувајте на отворени рани.

Пакување:
200 ml