URIAGE Age Absolu Redensifying Sleeping Mask ноќна маска за лице

2,020.00 ден

Краток опис на производот:

URIAGE AGE ABSOLU Redensifying Sleeping Мask – Ноќна маска за лице за обновена, заоблена кожа со далеку помлад изглед.

SKU: 3661434009198

Бренд

Uriage Logo

Детален опис на производот:

URIAGE AGE ABSOLU Redensifying Sleeping mask – Ноќна маска за лице

Ноќна маска за лице која ја измазнува, храни и регенерира кожата. Содржи проколаген, ретинол, витамин Е, витамин Ц, хијалуронска киселина, обновувачки растителен комплекс (шеа путер, путер од илипе, масло од јојоба), регенерирачки екстракт од калинка. Текстсурата на кремот е ултракомфорна и покривна. Наутро кожата е појака и регенерирана. Резултот е обновена, заоблена кожа со далеку помлад изглед. Овој производ е наменет за сите типови на зрела кожа – вклучувајќи и чувствителна кожа.

УПОТРЕБА:
Маската се нанесува навечер, во тенок слој и се остава да делува преку ноќ. Наменета е за секојдневна употреба или 2-3 пати неделно.

Да се избегнува контакт со очи.

Пакување:
50ml.