VICHY Liftactiv Retinol Specialist serum против брчки

2,890.00 ден

Краток опис на производот:

Vichy Liftactiv Retinol Specialist Deep Wrinkles Serum – Серум против брчки ги отстранува длабоките и видливи брчки

SKU: 3337875821636

Бренд

Vichy Logo

Детален опис на производот:

Vichy Liftactiv Retinol Specialist Deep Wrinkles Serum – Серум против брчки

  • Со 0.2% чист ретинол
  • Пробиотски фракции
  • Биопептиди
  • Ги отстранува длабоките и видливи брчки
  • Ја обновува површината на кожата
  • Без мирис

НАПОМЕНА:
Ова е активен производ, вообичаено е да се чувствува црвенило, пецкање или сувост на кожата.

Употреба:

  • 1 недела: Нанесете два пати неделно
  • 2 недела: Аплицирајте секоја втора вечер
  • 3 недела: Секоја вечер нанесете ја количината на производот според толеранцијата на вашата кожа

Во случај на постојана непријатност продолжете го периодот помеѓу нанесувањето и/или намалете на количината на нанесениот производ. Избегнувајте изложување на сонце и нанесувајте производ со заштитен фактор 30 или поголем секое утро.

Пакување:
30 ml