VICHY Liftactiv Supreme 15% витамин C серум

2,460.00 ден

Краток опис на производот:

VICHY Liftactiv Supreme 15% чист витамин C серум ја зајакнува антиоксидативната одбрана на кожата

SKU: 3337875796583

Бренд

Vichy Logo

Детален опис на производот:

VICHY Liftactiv Supreme 15% чист витамин Ц серум

Особености на производот:

 • Витамин Ц серум за сјајна кожа
 • 15% чист витамин Ц
 • Пикногенол
 • Витамин Е
 • Чиста хијалуронска киселина
 • Ја зајакнува антиоксидативната одбрана на кожата
 • За 10 дена, кожата ја прави поблескава
 • Корегира тенки линии и брчки
 • Хипоалергена формула
 • Формула без мирис
 • Со вулканска вода Vichy

Стареењето и надворешните агресори, како загадувањето и УВ зраците, можат да доведат до појава на тенки линии и изглед на изморена кожа.

Употреба:
Нанесете еднаш дневно на чисто и суво лице.

Напомена:
Избегнувајќи го подрачјето околу очите.

Препорака:
Користете заедно со производ со најмалку СПФ20.

Пакување:
20 ml