VICHY Mineral 89 дневен бустер за силна и богата кожа

1,680.00 ден

Краток опис на производот:

VICHY Mineral 89 дневен бустер за силна и богата кожа ја зајакнува бариерната функција на кожата, која е секој ден се појака во борба против штетните влијанија и се користи како прв чекор во секојдневната рутина на нега на кожа во градска средина.

SKU: 3337875543248

Бренд

Vichy Logo

Детален опис на производот:

VICHY Mineral 89 дневен бустер за силна и богата кожа

Единствена комбинација на Vichy минерализирана термална вода по прв пат во концентрација од 89% заедно со хијалуронска киселина од природно потекло.
Minéral 89 ја зајакнува бариерната функција на кожата, која е секој ден се појака во борба против штетните влијанија и се користи како прв чекор во секојдневната рутина на нега на кожа во градска средина. Сигурна и минималистичка формула со 11 состојки. Без мирис и без алкохол (етанол).

ТЕСТИРАЊЕ:
Лабораторијата Vichy ја обединиле минерализираната термална вода во концентрација од 89% со високо концентрираната хијалуронска киселина од природно потекло и 9 други состојки. Посилна, полна кожа со подобрен тонус и здрав сјај:
Minéral 89 е испитан на 52 жени во текот на месец дена.
Моментално: кожата изгледа здрава (81%) и мазна (85%).
После месец дена: кожата изгледа посјајно (94%), со здрав сјај (87%) и пополнета (83%).

Употреба:

  • Со капалката на серумот нанесете на врвовите на прстите и распоредете под окото: 3 тапкања над и под двете очи
  • Нежно нанесете ја секоја капка од производот на подрачјето околу очите со помош на два прста како би направиле дренажа на вреќичките под очите и би ја отстраниле отеченоста
  • Со помош на прстот измазнете ја кожата од внатрешниот агол на окото кон надвор и под очите и капаците, за измазнување на тенките линии

Хипоалергена формула.
Испитано на осетлива кожа.
Клинички испитано. Офталмолошки и дерматолошки испитано.
Некомедогено.

Пакување:
50 мл