VICHY Slow Age дневен крем против стареење со SPF30

2,250.00 ден

Краток опис на производот:

VICHY Slow Age дневен крем против стареење со SPF30 – дневна нега која дејствува на првите знаци на стареење уште од самиот почеток на настанување на истите.

SKU: 3337875552066

Бренд

Vichy Logo

Детален опис на производот:

VICHY Slow Age Дневен крем против стареење со SPF30

  • Дневна нега која дејствува на првите знаци на стареење уште од самиот почеток на настанување на истите.
  • Содржи SPF 30 и штити од сончеви зраци. Содржи Vichy минерализирана термална вода.
  • Содржи екстракт од корен од бајкалска капа кој делува антиоксидантно + пробиотик bifidus.
  • Овозможува зајакната, хидрирана кожа со младешки изглед и блескав здрав сјај.
  • За нормална до сува кожа
  • Исто може да се употребува и за чувствителна кожа
  • Хипоалерген производ
  • Не содржи парабени

Избегнувајте контакт со очи.

Употреба:
Се нанесува секое утро пред изложување на сонце

Пакување:
50 ml