URIAGE Age Absolu Redensifying Rosy Cream крем за измазнување на лицето

2,020.00 ден

Краток опис на производот:

URIAGE AGE ABSOLU Redensifying Rosy Cream – Крем за измазнување, хранење и осветлување на сите типови на зрела кожа – вклучувајќи и чувствителна кожа.

SKU: 3661434009181

Бренд

Uriage Logo

Детален опис на производот:

URIAGE AGE ABSOLU Redensifying Rosy Cream- Крем за измазнување, хранење и осветлување на кожата

Крем за лице за измазнување, хранење и осветлување на кожата. Наменет е за зрела кожа исто така и за чувствителна кожа. Содржи проколаген, витамин Ц и витамин Е, хијалуронска киселина, обновувачки растителен комплекс (шеа путер, путер од илипе, масло од јојоба). Со користење на овој крем кожата на лицето е обновена, заоблена и со помлад изглед. Контурите на лицето се подобро дефинирани и кожата го има повторно природниот сјај. Текстурата на кремот и ултракомфорна и лесна.

Дерматолошки тестиран!

УПОТРЕБА:
Кремот се нанесува наутро и/или навечер на чиста и сува кожа.

Пакување:
50ml