Acne out hydro activе крем

630.00 ден

Краток опис на производот:

Biotrade Acne OUT Hidro хидратантен крем, погоден за комбинирана, мрсна и проблематична кожа, подложен на агресивен третман со пресуди против акни со високо сушење. Кремот не ги заглавува порите и е идеална основа за шминкање.

SKU: acne-out

Бренд

Biotrade logo

Детален опис на производот:

Biotrade Acne OUT e хидратантен крем, погоден за комбинирана, мрсна и проблематична кожа, подложен на агресивен третман со пресуди против акни со високо сушење. Кремот не ги заглавува порите и е идеална основа за шминкање.

Содржи пантенол со смирувачки ефект, кој го забрзува процесот на закрепнување во кожата. Неговата богата формула додаде витамин Е – моќен антиоксиданс со хранливо дејство и глицерин за навлажнување и зголемување на еластичноста на кожата.

Може да се користи на неодредено време – онолку често колку што е потребно за оптимална хидратација на кожата.

Погоден за:

  • дехидрирана, комбинирана, мрсна и проблематична кожа
  • кожа третирана со агресивни препарати со силно дејство на сушење.

Делување:

  • Навлажнува во длабочина без подмачкување
  • Не ги заглавува порите
  • Поддржува брза регенерација на клетките
  • Смирува чешање и ронлива кожа
  • Антиоксидативно дејство

Како да се користи:
Нанесете наутро и навечер на целото лице и врат со нежни движења на масажа.
Користете го кремот толку често колку што е потребно за оптимална хидратација на кожата.