Algoral infant раствор за орална употреба

740.00 ден

Краток опис на производот:

Algoral infant раствор за орална употреба се користи за симптоматски третман на сите состојби поврзани со гастро-езофагеален рефлукс.

Нема на залиха

ИЗВЕСТУВАЊЕ: За жал овој производ го немаме на залиха, една од причините е неможноста да биде нарачан од сите релевантни веледрогерии во Македонија. Погледнете што препорачува аптека ЕРИКС како замена и/или поврзани/слични производи.
За повеќе информаци околу достапноста ве молиме контактирајте со нас.

SKU: algoral-infant

Детален опис на производот:

Algoral infant раствор за орална употреба

Се користи за симптоматски третман на сите состојби поврзани со гастро-езофагеален рефлукс

Состав:
Натриум алгинат, симетикон, вода, калиум сорбат, натриум бензоат, гума арабика, ксантан гума, сукралоза, арома, лимонска киселина.

Начин на употреба:

  • Возрасни 5 до 15ml, 2-3 пати на ден, по можност после јадење.
  • Деца 5 ml, 1-3 пати на ден, по можност после јадење.
  • Доенчиња 5ml, 1-2 пати на ден, по можност после јадење.

Вкус на лимон и кока кола.

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!
За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.