Artroflex таблети

1,380.00 ден

Краток опис на производот:

Artroflex таблтите содржи глукозамин, хондроитин и МСМ, како и бромелаин и екстракт од корен на Ѓаволска Шепа (Harpagophytum porcumbens).

SKU: atroflex-tab

Детален опис на производот:

Nutraxin Artroflex содржи глукозамин, хондроитин и МСМ, како и бромелаин и екстракт од корен на Ѓаволска Шепа (Harpagophytum porcumbens). Бромелаин се произведува од ананас.
Овој продукт не содржи шеќер и содиум.

Факти за суплементот:
Единечна доза од 3 таблети

  • Глукозамин хидрохлорид 1500 mg
  • Хонроитин Сулфат 1200 mg
  • Метилсулфонилметан 1200 mg
  • Бромелаин 198 mg
  • Екстракт од корен на Ѓаволска Шепа (Harpagophytum porcumbens ) 180 mg

Останати состојки:
Микрокристализирана целулоза, поливинилпиролидон, кроскармелоза натриум, поливинил алкохол, силиконски диоксид, магнезиум стеарат, титан диоксид, полиетилен гликол, хлорофил бакар комплекс, метакрилат кополимер, натриум бикарбонат.
Не содржи потенцијални алергени како: шеќер, скроб, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи.
Синтетички бои, конзерванси и засладувачи не се употребуваат при производство.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Препорачано е да се пие по една таблета три пати дневно со многу вода, со оброци како додаток во исхрана за возрасни.
Да не се користи за лица под 18 години. Консултација со доктор е потребна доколку овој додаток во исхрана се користи повеќе од 3 месеци.