CHELATED CALCIUM MAGNESIUM ZINC таблети

725.00 ден

Краток опис на производот:

Хелираниот Калциум, Магнезиум и Цинк придонесуваат за одржување на нормални коски, како и за одржување на нормална мускулна функција.

SKU: ccmz

Детален опис на производот:

Хелиран Калциум, Магнезиум и Цинк

  • Калциумот придонесува за одржување на нормални коски
  • Калциумот и магнезиумот придонесуваат во одржување на нормална мускулна функција
  • Цинкот придонесува за одржување на нормални коски

CHELATED CALCIUM-MAGNESIUM-ZINC таблетите се користат

  • Кај бремени жени и доилки
  • За минерелизација на коските кај средновечни и постари мажи
  • Се препорачува и за време на менопауза и кај остеопороза

Состав:
Една таблети содржи:

  • Калциум 333.3 мг
  • Магнезиум 133.3 мг
  • Цинк 8.3 мг

Состојки:
калциум карбонат, магнезиум оксид, полнител (микрокристална целулоза), цинк глуконат, стабилизатор (кроскармелоза), целулозна обвивка, боја: титаниум диоксид, средство против стврднување (растителен магнезиум стеарат), магнезиум глуконат, калциум глуконат, цинк цитрат.
Производот е погоден за вегетаријанци.

Не содржи:
глутен, вештачки ароми или засладувач, конзерванси, шеќер, скроб, млеко, лактоза, соја, пченица, квасец, риба.

Употреба:
За возрасни, по една (1) таблетa на ден, со оброк.

Пакување:
100 таблети