Dentinox N гел за непца

330.00 ден

Краток опис на производот:

Dentinox N гелот се користи за третирање на болка, воспаление и иритација на непцата при никнување на првите заби.

SKU: 41029671

Детален опис на производот:

Dentinox N гел се користи за третирање на болка, воспаление и иритација на непцата при никнување на првите заби.

Состав: 
како главни активни супстанци содржи:

  • Лидокаин хидрохлорид 34 мг
  • Макрогол 32 мг
  • Тинктура од камилица

Начин на употреба:
За третман на проблеми со гингивите со благо масирање на зафатеното место – нанесете гел со големина на зрно грашок.
Овој третман треба да се повтори 2-3 пати на ден.

Пакување:
10 г