Gorsen Fresh skin серум

1,328.00 ден

Краток опис на производот:

Серумот Gorsen за свежа кожа е збогатен со екстракти од краставица, јаболко, ѓумбир и алое. Обезбедува долготрајна хидратација и свежина, дури и во екстремни услови. Го враќа сјајот на Вашата кожа и ја зголемува еластичноста и мекоста на кожата.

SKU: 3877001094157

Бренд

Gorsen Organska Kozmetika Logo

Детален опис на производот:

Серумот Gorsen за свежа кожа е збогатен со екстракти од краставица, јаболко, ѓумбир и алое. Обезбедува долготрајна хидратација и свежина, дури и во екстремни услови. Го враќа сјајот на Вашата кожа и ја зголемува еластичноста и мекоста на кожата.

Употреба:
Нежно измасирајте и натапкајте го серумот на чистата кожа на лицето, вратот и деколтето.

Квалитет:
COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на https://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни

Состав:
AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, GLYCEROL**, BENZYL ALCOHOL, XANTHAN GUM, ALCOHOL, ACIDE CITRIQUE MONOHYDRATE,GLYCEROL 1-LAURATE, ZINGIBER OFFICINALE ROOT EXTRACT*,PYRUS MALUS FRUIT EXTRACT*, CUCUMIS SATIVUS FRUIT EXTRACT*, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE