Gorsen крем против акни

1,397.00 ден

Краток опис на производот:

Gorsen крем против акни од линијата „Touch of nature“ го регулира лачењето на себумот, длабински ги чисти постоечките акни, спречува затворање на порите и ја намалува веројатноста од повторна појава на акни. Формулата содржи органски растителни масла на макадамија, папаја, кајсија и таману, во комбинација со органски етерични масла од чајно дрво, германска камилица и широколисна лаванда.

SKU: 3877001094065

Бренд

Gorsen Organska Kozmetika Logo

Детален опис на производот:

Gorsen крем против акни од линијата „Touch of nature“ го регулира лачењето на себумот, длабински ги чисти постоечките акни, спречува затворање на порите и ја намалува веројатноста од повторна појава на акни. Формулата содржи органски растителни масла на макадамија, папаја, кајсија и таману, во комбинација со органски етерични масла од чајно дрво, германска камилица и широколисна лаванда.

Употреба:
Нанесете го кремот на сува и исчистена кожа наутро и навечер, со нежни, кружни движења.

Квалитет:
COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на https://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни

Состав:
AQUA, POTASSIUM OLIVOYL HYDROLYSED OAT PROTEIN ( AND) CETEARYL ALOCHOL (AND) GLYCERYL OLEATE (AND) GLYCERYL SREARATE( AND) AQUA, MACADAMIA INTEGRIGOLIA SEED OIL* CARICA PAPAYA SEED OIL* PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, CALOPHYLUM INOPHYLLUM OIL* , CAPRYLYL CAPRYLATE (AND) CAPRYLYL CAPRATE, GLYCEROL **, BENZYL ALCOHOL (AND) GLYCERYL LAURATE , LAVANDULA LATIFOLIA HERB OIL*,MELALEUCA ATERNIFOLIA#, TOCOPHEROL, MATRICARIA RECUTITA FLOWER OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS ( ROSEMARY) LEAF EXTRACT* AND HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*