La Roche Posay Effaclar гел за чистење лице за масна и осетлива кожа

1,490.00 ден

Краток опис на производот:

La Roche Posay Effaclar Purifying Foaming Gel нежно ја чисти кожата благодарение на состојките за чистење на чувствителна кожа. Ги отстранува нечистотиите и прекумерниот себум оставајќи ја кожата свежа и чиста.

SKU: 3337872411991

Бренд

La Roche-Posay Logo

Детален опис на производот:

La Roche Posay Effaclar Purifying Foaming Gel – пенлив гел за чистење на мaсна, чувствителна кожа.

  • За мaсна и чувствителна кожа

EFFACLAR гел нежно ја чисти кожата благодарение на состојките за чистење на чувствителна кожа. Ги отстранува нечистотиите и прекумерниот себум оставајќи ја кожата свежа и чиста. Со смирувачка термална вода на La Roche-Posay, без иритации.

  • pH 5,5
  • Без сапун
  • Без алкохол
  • Без боја
  • Без парабени.

Употреба:
запенете го гелот помеѓу влажните дланки и нанесете на лицето нежно масирајќи ја кожата. Темелно исплакнете.

Пакување:
400 мл