MUSTELA пена шампон за теменици

590.00 ден

Краток опис на производот:

MUSTELA Пена шампон за теменици – формулација збогатена со природна Mustela патентирана активна состојка. Нежно ја чисти кожата, притоа не менувајќи ја pH на кожата на косата.

SKU: 3504105034405

Бренд

Mustela Logo

Детален опис на производот:

MUSTELA пена шампон за теменици.

Нова формулација збогатена со природна Mustela патентирана активна состојка. Нежно ја чисти кожата, притоа не менувајќи ја pH на кожата на косата.

  • Благото ексфолијативно својство на BHA ги омекнува и испира лушпите на теменицата
  • Не ги иритира очите
  • Не содржи парабени, фталати, феноксиетанол
  • Хипоалергена формулација

Употреба:
Мала количина нежно се втрива на мокра коса. Се остава да делува 1-2 минути и внимателно се измива.

Пакување:
150 ml