MUSTELA заштитен витамински крем

490.00 ден

Краток опис на производот:

MUSTELA Заштитен витамински крем обезбедува комплетна нега на кожата за пеленското подрачје, секојдневно го спречува пеленскиот осип, веќе од првиот ден.

SKU: 3504105024932

Бренд

Mustela Logo

Детален опис на производот:

MUSTELA vitaminh barrier cream 1>2>3 заштитен витамински крем.

Комплетна нега на кожата за пеленското подрачје. Секојдневно го спречува пеленскиот осип, веќе од првиот ден. Формулацијата е безбедна за предвремено родени деца.

  • Avocado Purseose – спречува промени
  • Alcacea Oxeoline – веднаш смирува
  • Масло од сончоглед – долготрајно заштитува и епитализира

+ цинк оксид за дополнителна заштита

За заштита, смирување и обновување на кожата во чувствителната пеленска регија. Содржи патентирани состојки за смирување на воспалението, црвенилото и болката од иритации предизвикани од урина и фецес, а дополнително ја хидрира и не ја пресушува кожата.

Не содржи парфеми и конзерванси.

Хипоалергена формулација.

Употреба:
Се нанесува во тенок слој при секоја промена на пелените, на исчистена и сува кожа.

Пакување:
100 ml.