NOVALAC Prenatal капсули

975.00 ден

Краток опис на производот:

Novalac Prenatal капсулите се производ од најновата генерација за жени кои планираат бременост, за бремени жени и доилки. Со само една капсула на ден, ги задоволуваме зголемените дневни потреби за сите клучни хранливи материи кои придонесуваат за здрав развој на доенчето.

SKU: 3831061010380

Детален опис на производот:

Novalac Prenatal капсулите се производ од најновата генерација за жени кои планираат бременост, за бремени жени и доилки. Со само една капсула на ден, ги задоволуваме зголемените дневни потреби за сите клучни хранливи материи кои придонесуваат за здрав развој на доенчето.

Novalac Prenatal капсулите се карактеризираат со иновативен состав:

  • активен облик на фолна киселина Quatrefolic®, која го намалува ризикот од оштетување на невралната цевка кај доенчето
  • железо Lipofer®, кое ја намалува иритацијата на желудникот
  • ДХА, која овозможува правилен развој на мозокот и видот кај доенчето
  • други важни витамини и минерали
  • во само 1 капсула на ден

Состав:
рибино масло (извор на ДХА и ЕПА), железо дифосфат, фолна киселина, калиум јодид, холекалциферол, Д-биотин, ниацин, цинк цитрат, аскорбинска киселина, магнезиум диоксид, ДЛ-алфа-токоферил ацетат, желатин, супстанца за задржување на влага: сорбитол, глицерол; жолт восок, натриум селенит, супстанца за спречување на  згрутчување: магнезиум стеарат, калциум стеарат, калциум Д-пантотенат, емулгатор: лецитин од сончоглед, цијанокобаламин, пиридоксин-хидрохлорид, тиамин-мононитрат, рибофлавин, (6S)-5-метилтетрахидрофолни глукозамин, бои: титаниум диоксид, црн железо оксид и кармин.

Употреба:
1 капсула на ден за време на оброк со чаша вода.

Пакување:
30 капсули