FEMIBION 2 таблети + капсули

1,199.00 ден

Краток опис на производот:

FEMIBION 2 за бремени од 4 месец на бременоста до крајот на периодот на лактација. Се зема една таблета и една капсула дневно со вода.

SKU: 4054839760747

Детален опис на производот:

FEMIBION 2 за бремени, од 4 месец на бременоста до крајот на периодот на лактација. Метафолин, фолна киселина, витамини, јод и ДХА (Омега 3).

Состав на таблети:
Калциум-Л-етилфолат (Метафолин), фолна киселина, тиамин-мононитрат (витамин Б-1), рибофлавин (витамин Б2), пиридоксин хидрохлорид (витамин Б-6), цијанокобаламин (витамин Б12), Д-биотин, никотинамид, калциум -Д-пантотенат, Д,Л-алфа-токоферилацетат (витамин Е), калциум -Л- аскорбат (витамин Ц), калиум јодид, докозахексаеноична киселина (ДХА), малтодекстрин, рибино масло.

Адитиви:
Микрокристална целулоза (Е460)- средство за зголемување на волумен, хидроксипропилцелулоза (Е464), Глицерол (Е422) згуснувач, рибен желатин, титан диоксид (Е171), железо оксид (Е172)-боја, магнезиумови солина масни киселини (Е470б), силициум- диоксид(Е 551), средство против стврднување, натриум цитрат (Е331), винска киселина (Е334), лимунска киселина (Е330)-регулатор на киселоста, прочистена вода.

Метафолин е регистриран заштитен знак на Merck KGaA, Германија

Диететски производ
30 таблети и 30 капсули = 38,6 g
Додаток на исхраната со фолна киселина, Метафолин, ДХА, јод и 9 витамини.

Препорачана доза:
Се зема една таблета и една капсула дневно со вода.
Се препорачува употреба од четвртиот месец на бременоста па се до крајот на лактацијата.

Предупредувања:
Препорачаната дневна доза не смее да се надмине.
Додатоците во исхраната не треба да се употребуваат како замена за балансирана и разновидна исхрана.
Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се чува на суво местона температура до 25 степени.

Производител:
Merck KGaA Co. WerkSpittalHoesslgasse 20, 9800 Spittal/Drau Austrija