Omega-3 + D3 + E капсули

360.00 ден

Краток опис на производот:

Dr.Viton Omega 3 масните киселини имаат ја подобруваат работата на мозокот, ја зачувуваат меморијата, и ја спречуваат депресијата.

SKU: 8606108240151

Бренд

Dr. Viton Logo

Детален опис на производот:

Dr.Viton – Omega 3 + E + D3

Есенцијално уживање за совршена хармонија на вашето тело. Омега 3 масните киселини имаат ја подобруваат работата на мозокот, ја зачувуваат меморијата, и ја спречуваат депресијата. Бројни студии покажаа дека омега-3 масните киселини (особено ЕПА и типот DHA) штитат од деменција и Алцхајмерова болест, и помагаат во зачувување на когнитивните функции и во староста. Бројни студии покажуваат дека со помош на омега 3 масни киселини се намалува ризикот од депресија.

Употреба:
За возрасни – 1 капсула дневно со многу течност

Пакување:
60 капсули