QUERCI – C Defence капсули

Original price was: 970.00 ден.Current price is: 825.00 ден.

Производ на попуст!

Краток опис на производот:

Querci C Defence – Кверцетин, Цинк и Витамин Ц комплексот придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес и придонесува за нормална функција на имуниот систем. Кверцетинот делува силно антиоксидативно со што се бори против воспаленија.

SKU: qcdkzc

Детален опис на производот:

Querci C – Defence капсулите содржат уникатен комплекс од состојки со природни екстракти и витамин Ц.

Витамин Ц придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес и придонесува за нормална функција на имуниот систем.

Како флавоноид кверцетинот делува силно антиоксидативно со што се бори против воспаленија. Изворите на храна што содржат кверцетин имаат најмногу документирани докази во борба против воспаленијата. Воспалението е сигнал за повеќе заболувања. Кверцетинот се смета дека ефикасно се бори против:

  • Алергија, астма и поленска треска
  • Синдром на хроничен замор
  • Вирусни инфекции
  • Когнитивно оштетување
  • Нарушена циркулација
  • Воспаление на простатата, мочниот меур и јајниците
  • Хронични инфекции на простатата

Состојки:
Кверцетин од Sophora Japonica L. тит. 98% кревцетин, витамин Ц (L-ascorbic acid), цинк сулфат, средство за глазирање: хидроксипропилметилцелулоза, супстанција против згрутчување: силициум диоксид, супстанција за зголемување за волуменот: двобазен калциум фосфат, боја: титаниум диоксид, супстанција против згрутчување: магнезиумови соли на масни киселини.

Состав:

  • Кверцетин – 200 мг
  • L-ascorbic acid (Витамин Ц) – 200 мг
  • Цинк сулфат од кои Цинк 22.72 мг

Употреба:
Се препорачува по една (1) капсула на ден, со доволна количина на течност. Капсулите не треба да се џвакаат. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот.

Пакување:
60 капсули