SEBAMED Baby детска заштитна крема за лице

415.00 ден

Краток опис на производот:

SEBAMED Baby Protective Facial Cream – Детска заштитна крема за лице спречува сушење на кожата и ја зајакнуваат нејзината заштитна функција од штетни надворешни влијанија.

Нема на залиха

ИЗВЕСТУВАЊЕ: За жал овој производ го немаме на залиха, една од причините е неможноста да биде нарачан од сите релевантни веледрогерии во Македонија. Погледнете што препорачува аптека ЕРИКС како замена и/или поврзани/слични производи.
За повеќе информаци околу достапноста ве молиме контактирајте со нас.

SKU: 4103040166333

Бренд

Sebamed Logo

Детален опис на производот:

SEBAMED Baby Protective Facial Cream – Детска заштитна крема за лице

Содржи природни состојки кои ја задржуваат влагата , хијалуронската киселина и алантоин кои спречуваат сушење на кожата и ја зајакнуваат нејзината заштитна функција од штетни надворешни влијанија. Липиден комплекс и пантенол кои ја штитат кожата околу усните од иритација-плунка.

Лесно се нанесува и брзо се апсорбира без масни остатоци.

Карактеристики на производот:

  • Заштитниот навлажнувачки комплекс со алантоин и хијалурон помага да се спречи сувост
  • Пантенолот помага да се заштити од иритација

Пакување:
50 ml.