URIAGE Bariesun спреј за лице и тело СПФ 50+

999.00 ден

Краток опис на производот:

Овој спреј овозможува многу висока заштита од УВА/УВБ зраците и сината светлина. Помага при превенција од стареење на кожата предизвикано од УВ зраци и сина светлина.

SKU: 3661434009112

Бренд

Uriage Logo

Детален опис на производот:

URIAGE Bariesun Spray за лице и тело со СПФ 50+

Овој спреј овозможува многу висока заштита од УВА/УВБ зраците и сината светлина. Помага при превенција од стареење на кожата предизвикано од УВ зраци и сина светлина.

  • Не остава бели траги на кожата по нанесувањето
  • Не лепи
  • Водоотпорна формула
  • Не ги надразнува очите
  • Дерматолошки тестиран
  • За лице и тело

Пакување:
200 мл
Состав:
aqua (water,eau) – diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate – ethylhexyl methoxycinnamate – ethylhexyl triazone – isodecyl neopentanoate – dicaprylyl carbonate – ethylhexyl salicylate – bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine – glycerin – triacontanyl pvp – decyl glucoside – dimethicone – c20-22 alkyl phosphate – butylene glycol – phenoxyethanol – c20-22 alcohols – glucose – chlorphenesin – parfum (fragrance) – xanthan gum – hydrogenated polydecene – o-cymen-5-ol – tocopheryl acetate – trehalose – sodium hydroxide – propylene glycol – ascorbyl tetraisopalmitate – bht – ci 75470 (carmine) – citric acid – tocopherol – sodium citrate – polyquaternium-51.

Употреба:
нанесете доволна количина пред изложување на сонце такашто да се покрие целата површина (на пример: 8 пати испрскајте за потколеницата).
Нанесувајте почесто, особено ако кожата е склона кон потење, по пливање или бришење со крпа.