URIAGE Hyseac 3-regul cream тонирана крема за масна кожа со SPF30

780.00 ден

Краток опис на производот:

URIAGE Hyseac 3-regul cream – тонирана крема за масна кожа со SPF30+ е се во едно за нега на кожата, за елиминација на несовршеностите на кожата (акни, црнки и флеки), природно го изедначува тенот и штити од појавување на траги предизвикани од сонце.

SKU: 3661434005534

Бренд

Uriage Logo

Детален опис на производот:

URIAGE Hyseac 3-regul cream – тонирана крема за масна кожа со SPF30 е се во едно за нега на кожата, за елиминација на несовршеностите на кожата (акни, црнки и флеки), природно го изедначува тенот и штити од појавување на траги предизвикани од сонце.

  • Патентиран комплекс на активни состојки и Uriage термална вода за одстранување на несовршеностите на кожата.
  • Висока UV-заштита. Комплексот на UVA-UVB филтри обезбедува висока заштита од сонце за да се ограничи влијанието врз акните и појава на несакани траги предизвикани од сонце.
  • Матира и го изедначува тенот. Благо затемнета и природна формула за висока покриеност, природно го обединува тенот и прекрива несовршеностите на кожата.
    Екстрактот од сладок корен го минимизира вишокот на себум, за нежен и матирачки ефект со долготрајни резултати.

Наменета за комбинирана и масна кожа.

За секојдневна употреба.

Пакување:
40ml.