Veno Balm крем за вени

860.00 ден

Краток опис на производот:

Veno Balm е природен мелем, наменет за употреба при болки, отечени и тешки нозе, проширени вени и испукани капилари, ја подобрува ослабената венска циркулација, ја намалува и ублажува болката во нозете и стапалата.

SKU: 4205887890133

Детален опис на производот:

Veno Balm е направен по традиционален германски рецепт, составен од бројни лековити растенија од алпскиот регион: нане, масло од сибирска ела, екстракт од див костен, ментол, екстракт од лозов лист, екстракт од комфри итн. Уникатниот состав со алпски лековити билки и есенцијални масла делува брзо и ефикасно.

Претставува природен мелем, наменет за употреба при болки, отечени и тешки нозе, проширени вени и испукани капилари, ја подобрува ослабената венска циркулација, ја намалува и ублажува болката во нозете и стапалата. Овој крем се карактеризира со многу пријатен свеж мирис на алпски билки.

VenoBalm Помага при:

  • Болки, отечени и тешки нозе
  • Проширени вени
  • Воспаление на површински вени
  • Грчеви во нозете
  • Испукани капилари и модринки
  • Ослабена венска циркулација
  • Напнатост и тежина во нозете

Активните билни компоненти ја зајакнуваат микроциркулацијата, тонусот на ѕидовите на вените, ја намлуваат пропустливоста на капиларите, го намалува чувството на болка, оток, температура и црвенило при воспаление на површинските вени. Благодарение на присуството на ментол и ефектот на ладење, алпскиот мелем обезбедува моментално олеснување и чувство на леснотија.

Пакување:
200 мл