VICHY Liftactiv Supreme ноќна нега за корекција на брчки

2,600.00 ден

Краток опис на производот:

VICHY Liftactiv Supreme Ноќна нега за корекција на брчки и за цврстина на кожата со долготраен ефект на лифтинг.

SKU: M2912800

Бренд

Vichy Logo

Детален опис на производот:

VICHY Liftactiv Supreme ноќна нега за корекција на брчки – Потполна нега против брчки и за цврстина на кожата со долготраен ефект на лифтинг.

  • Хипоалергена формула
  • Без парабени
  • Тестирана под дерматолошки надзор
  • Тестирана на чувствителна кожа.

За жени над 40 години, кои сакаат потполно делување против брчки, дури и длабоки, губиток на цврстината и стареење на кожата.

После 10 годишно истражување Vichy ја откри силата на DERM SOURCE, слој на дермисот кој самостојно ја контролира регенерацијата на целата кожа. После проучување на повеќе од 50 молекули против стареење Vichy ја одбра рамнозата, активна состојка од растително потекло во висока концентрација од 5% за насочено делување на Derm Source. Неговата ефикасност против стареење е докажана благодарение на протоколот на испитување* надополнет со медицински истражувања и заштитени 7 патенти.

Употреба:
Секоја вечер се нанесува на чисто лице.

Пакување:
50 ml