Visionace Original таблети

920.00 ден

Краток опис на производот:

Visionace Original таблети e идеален производ за лицата кои повеќе време поминуваат пред компјутер, како и за оние кои носат леќи.

SKU: 5021265222605

Детален опис на производот:

VITABIOTICS Visionace – Напредна поддршка за здрави очи и добар вид која во себе вклучува 23 хранливи компоненти вклучувајќи цитрусни биофлавоноиди, екстракт од боровинка плус лутеински естри кои заедно синергистички делуваат во подобрување на состојбата на очите. Идеален производ за лицата кои повеќе време поминуваат пред компјутер, како и за оние кои носат леќи.
Со бавно разложување, нежен за стомакот

Состав:

 • Природно мешани каротеноиди 3 мг
 • Цитрус биофлавоноиди 15 мг
 • Екстракт од боровинка 60 мг
 • Лутеин (Lutein Esters) 8 мг
 • Витамин A (1000 ИЕ) 300 мкг
 • Витамин Д (како Д3 100  ИЕ) 2.5 мкг
 • Витамин Е 60 мг
 • Витамин Ц 150 мг
 • Витамин Б1 (тиамин) 12 мг
 • Витамин Б2 (рибофлавин) 4.8 мг
 • Витамин Б3 (ниацин) 18 мг
 • Витамин Б6 10 мг
 • Фолна киселина 400 мкг
 • Витамин Б12 9 мкг
 • Пантотенска киселина 20 мг
 • Магнезиум 60 мг
 • Железо 6 мг
 • Цинк 15 мг
 • Бакар 1000 мкг
 • Манган 4 мг
 • Селен 150 мкг
 • Хром 50 мкг
 • Јод 100 мкг
 • Нема вештачки бои
 • Без глутен
 • Без конзерванси, сол, квасец и лактоза
 • Соодветен за вегетаријанци
 • Visionace не е тестиран на животни

Употреба:
една таблета дневно, заедно со главниот оброк.

Пакување:
30 таблети