Витамин Ц + Цинк таблети

390.00 ден

Краток опис на производот:

Vitamin C + Cink SIELO придонесува за нормално функционирање на имуниот систем, ги потиснува штетните ефекти на слободните радикали во организмот, помага за одржување на добрата состојба на кожата, непцата и забите, помага за намалување на чувството на замор и истоштеност и му помага на организмот при умствен и физички напор.

SKU: vcct

Детален опис на производот:

За што се употербува Vitamin C + Cink SIELO?

  • Придонесува за нормално функционирање на имуниот систем.
  • Ги потиснува штетните ефекти на слободните радикали во организмот.
  • Помага за одржување на добрата состојба на кожата, непцата и забите.
  • Помага за намалување на чувството на замор и истоштеност.
  • Му помага на организмот при умствен и физички напор.

Содржина на едно пакување:
160 таблети (4 блистери по 40 таблети)

Состав:
1 таблетка Витамин Ц и Цинк Сиело содржи:

Витамин Ц (Ascorbic Acid): 100mg
Цинк цитрат (чист цинк): 2,5мг

микрокристална целулоза, поливинилпиролидон, магнезиумови соли на масни киселини.

Начин на употреба:
По 3-4 (три до четири) таблети на ден по оброк.

Предупредување:
Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува вон дофат на деца! Производот е додаток кон исхраната, а не е лек. Не е замена за разновидна храна. Да не се користи по истекување на рокот на траење назначен на опаковката! Да не се зема доколку имате алергија на некоја од состојките. Бремени жени и доилки да се консултираат со својот лекар!

УСЛОВИ НА ЧУВАЊЕ:
Да се чува на суво место, подалеку од топлина и сончева светлина!