CeraVe гел за чистење на кожа склона кон неправилности

913.00 ден

Краток опис на производот:

CeraVe Гел за чистење на кожа склона кон неправилности -ги отпушува порите, ги отстранува неправилностите и вишокот маснотии, притоа ја одржува заштитната бариера на кожата.

SKU: 3337875784054

Бренд

CeraVe Logo

Детален опис на производот:

CeraVe Blemish Control Cleanser – CeraVe Гел за чистење на кожа склона кон неправилности

  • Ги отпушува порите, ги отстранува неправилностите и вишокот маснотии, притоа ја одржува заштитната бариера на кожата
  • Со три есенцијални церамиди, салицилна киселина и ниацинамид
  • Со технологија на апсорпција на мастите
  • Без мирис, некомедогена формула
  • Неисушувачки
  • Развиено со дерматолози

Употреба:
Користете го 2 пати на ден.
Добро протресете пред употреба.
Употребувајте го на влажна кожа потоа исплакнете

Пакување:
236 мл