CeraVe гел за кожа склона кон неправилности

1,064.00 ден

Краток опис на производот:

CeraVe Гел за кожа склона кон неправилности ги намалува несовршеностите и неправилностите и го подобрува изгледот на порите

SKU: 3337875782357

Бренд

CeraVe Logo

Детален опис на производот:

CeraVe Blemish Control Gel – CeraVe Гел за кожа склона кон неправилности

  • Содржи алфа (АХА) и бета (БХА) хидрокси киселини
  • Ги намалува несовршеностите и неправилностите
  • Го подобрува изгледот на порите
  • Помага во одржувањето на заштитната бариера на кожата
  • Со три есенцијални церамиди, гликолна и млечна киселина
  • Без алкохол*
  • Некомедогена формула, без мирис
  • Развиено со дерматолози

Не содрижи етанол.

Пакување:
40 мл