CeraVe хидратантна емулзија за чистење

878.00 ден

Краток опис на производот:

CeraVe – Хидратантна емулзија за чистење за нормална до сува кожа. Чисти и хидрира без нарушување на заштитната бариера на кожата на лицето и телото.

SKU: 3337875597333

Бренд

CeraVe Logo

Детален опис на производот:

CeraVe Hydrating cleanser for normal to dry skin – Хидратантна емулзија за чистење

За нормална до сува кожа. Чисти и хидрира без нарушување на заштитната бариера на кожата на лицето и телото. Содржи 3 есенцијални церамиди и хијалуронска киселина. БЕЗ МИРИС. ХИПОАЛЕРГЕНО.

Упатство за употреба:
Производот нежно нанесете го на влажна кожа. Исплакнете. Погодно за деца и возрасни. При употреба на овој производ избегнувајте директен контакт со очите. Ако дојде до контакт, темелно исплакнете со вода.