CeraVe хидратантно масло за чистење

1,166.00 ден

Краток опис на производот:

CeraVe хидратантно масло за чистење, за нормална до екстремно сува кожа. Погодно за бебиња и кожа склона кон атопија.

SKU: 3337875773447

Бренд

CeraVe Logo

Детален опис на производот:

CeraVe hydrating foaming oil cleanser – Хидратантно масло за чистење.
За нормална до екстремно сува кожа. Погодно за бебиња и кожа склона кон атопија. Чисти, хидрира и смирува без нарушување на бариерата на кожата. Содржи 3 есенцијални церамиди, триглицериди и сквалан. БЕЗ ПАРФЕМИ | НЕКОМЕДОГЕНО | БЕЗ ЧУВСТВО НА МАСНОТИИ.

УПОТРЕБА:
Втријте го хидратантното масло на влажна кожа. Исплакнете. Погодно и за возрасни и за бебиња. Погодно е и за луѓе со кожа склона кон атопија. Избегнувајте контакт со очи. Во случај на контакт со очи, обилно исплакнете со вода.