CeraVe SA гел за чистење на сува и груба кожа

894.00 ден

Краток опис на производот:

CeraVe SA гел за чистење на сува и груба кожа – погодно за сува и груба кожа, со три есенцијални церамиди, салицилна и хијалуронска киселина

SKU: 3337875684118

Бренд

CeraVe Logo

Детален опис на производот:

CeraVe SA Smoothing Cleanser – CeraVe SA Гел за чистење на сува и груба кожа

  • За сува и груба кожа
  • Погодно и за кожа склона кон кератоза
  • Нежно чисти и ексфолира, без нарушување на заштитната бариера на кожата
  • Нежно ги отстранува маслото, нечистотијата и шминката
  • Со три есенцијални церамиди, салицилна и хијалуронска киселина
  • Без мирис, некомедогена и хипоалергена формула
  • Развиено со дерматолози
  • За лице и тело

Состав:
Aqua / Water, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Glycerin, Niacinamide, Gluconolactone, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Peg-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Carbomer, Calcium Gluconate, Salicylic Acid, Sodium Benzoate, Sodium Lauroyl Lactylate, Cholesterol, Phenoxyethanol, Disodium Edta, Tetrasodium Edta, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Phytosphingosine, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin.

Употреба:
нанесете на влажна кожа и масирајте. Исплакнете.
Избегнувајте директен контакт со очите. Ако дојде до контакт, исплакнете темелно со вода.