Cranberry капсули

1,200.00 ден

Краток опис на производот:

NOW Cranberry 700mg – Брусница (Vaccinium macrocarpon) е најмоќна достапна брусница и максимална концентрација. Производот е од природен стандардизиран екстракт.

SKU: 733739032300

Бренд

NOW Logo

Детален опис на производот:

NOW Cranberry 700mg – Брусница (Vaccinium macrocarpon) е растение кое го има ладните региони на северната хемисфера. Брусницата има долга историја на кулинарска употреба во Европа и Северна Америка и се употребувала од страна на традиционалните билкари со векови. Брусницата е преполна со полифеноли, танини и други фитонутриенти кои се истражувани за нивната улога во здравјето на уринарниот тракт. NOW® Брусница исто така е богата со витамин Ц.

  • Поддршка за здрав уринарен тракт
  • Со додаден витамин Ц
  • Најмоќна достапна брусница и максимална концентрација
  • Произведено од природен стандардизиран екстракт
  • Без додаден шеќер

Количина во 1 доза 2 капсули:

  • Витамин Ц (како аскробинска киселина) 20 mg
  • Брусница (Vaccinium macrocarpon) (овошје)  1.4 g (1400 mg)

Препорака за употреба на NOW Cranberry 700mg: Земете 2 капсули 1-2 пати дневно, со храна.

Други додатоци: желатин (капсула) и магнезиум стеарат (растителен извор). Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување:
Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Пакување:
100 Veg Capsules

Потекло:
САД, Производител: Now Foods, САД