HappySmile Активен Јаглен + ГРАТИС биоразградлива четка

990.00 ден

Краток опис на производот:

HappySmile Активен Јаглен е збогатен со природни состојки (активен јаглен, цимет, лимон,хималајска сол,нане,смирувачко уље). Активниот јаглен помага во отстранувањето на пигменти и наталожувања на забите, додека бамбусовата четка обезбедува ефикасно чистење и природна заштита. Активниот Јаглен на Happy Smile е 100% природен и 100% вегански производ.

SKU: happysmile

Детален опис на производот:

HappySmile Активен Јаглен + Гратис Биоразградлива Четка – Загарантирајте си свежа и блескава насмевка со 100% ПРИРОДНИОТ Активен Јаглен на Happy Smile. Овој комбиниран производ е збогатен со природни состојки (активен јаглен,цимет,лимон,хималајска сол,нане,смирувачко уље). Активниот јаглен помага во отстранувањето на пигменти и наталожувања на забите, додека бамбусовата четка обезбедува ефикасно чистење и природна заштита.
Активниот Јаглен на Happy Smile е 100% ПРИРОДЕН и 100% ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД.

Состав:

  1. Цимет – Циметот поседува актибантериско својство и ги уништува бактериите кој се наоѓаат во устата
  2. Улје од мента – Оваа билка позната во медицина се користи како локален антибактериски агенс кој е корисен против стрептокока и лактобацила!
  3. Лимунска Мирта – Делува како дезинфикција која ги штити слусокожата и не доведува до иритација)
  4. Хималајска Сол – Хималајската сол ги избелува забите и ги зајакнува непцата благодарение на високата содржина на калиум.
  5. Смирувачко масло- Спречува крварење и ја штити слузокожата и спречува во создавање на кариес.

Употреба на HappySmile:

  1. Ги миете вашите заби со Биоразградливата четка на Happy Smile.
  2. Ja потопувате вашата четка и ја натапкувате во Активниот јаглен и ја нанесувате на вашите заби.
  3. Ги перете вашите заби 1-3 минути со цел да се опфатат сите нечистотии на вашите заби.
  4. Внимателно ја перете вашата уста со вода и ја исплукувате.
  5. Овој процес може да се користи секоја вечер , а додека сакате да достигнете резултати минимум 3 пати во неделата.

Резултати:
АНТИБАКТЕРИЈАЛНИ СВОЈСТВА
Ги отстранува штетните бактерии кои се главна причина за болести на забите и усната шуплина.

ПОЛИРАНИ ЗАБИ
Неабразивните активни состојки ги чистат забите од наслаги (калкулус) и обезбедуваат моментално чувство на мазност.

ЕФЕКТ НА БЕЛИНАТА
Хималајската сол во комбинација со други активни состојки ефикасно ги избелува забите и ги зајакнува непцата