La Roche Posay Cicaplast Balme B5 балзам со термална вода

760.00 ден

Краток опис на производот:

La Roche Posay Cicaplast Baume B5 e погоден за целото семејство: бебиња, деца и возрасни. Сува иритирана кожа на возрасни, деца и бебиња (испукана кожа, сува кожа која се лушти…).

SKU: 3337875816809

Бренд

La Roche-Posay Logo

Детален опис на производот:

La Roche Posay Cicaplast Balme B5 балзам со термална вода
Овој смирувачки балсам, кој повеќекратно ја обновува кожата е посебно наменет за обнова на чувствителната кожа после иритативен дерматитис и епидермални промени благодарение на формулата што го комбинира пантенолот 5% со мадекасозидот во високо козметичка текстура. Погоден за целото семејство: бебиња, деца и возрасни. Сува иритирана кожа на возрасни, деца и бебиња (испукана кожа, сува кожа која се лушти…).
Чувство на горење на кожата кај возрасни.
Може да се нанесува на телото, лицето и усните.

Оптимална толеранција, погоден за чувствителна кожа. Без парабени. Без мириси. Без ланолин. Не остава бели траги. Комплетна формула за тројно дејство:

  • Оптимална обнова на кожата [Мадекасозид] + [Бакар – Цинк – Манган]
  • Смирување на сувите иритирани подрачја [Пантенол]
  • Заштита на кожата [богата, хранлива текстура] + [Тестура која спречува формирање бактерии односно анти-бактериска текстура]

Пакување:
40мл