La Roche Posay Effaclar гел + La Roche Posay Effaclar Duo (+)

2,670.00 ден

Краток опис на производот:

Гелот Effaclar е наменет за нежно, но длабинско прочистување на мрсната кожа, бидејќи го регулира прекумерното лачење себум и ги отстранува сите нечистотии од кожата.
Кремата Effaclar Duo + специјално е создадена да се грижи за проблематичната кожа, склона на акни и несовршености, ги таргетира упорните воспалителни процеси и ги прочистува затнатите пори, кои видливо се намалуваат.

SKU: 22061283

Бренд

La Roche-Posay Logo

Детален опис на производот:

Effaclar гел за чистење лице 400 ml

Пенлив гел за чистење на мрсна, чувствителна кожа – За мрсна и чувствителна кожа.

EFFACLAR гел нежно ја чисти кожата благодарение на состојките за чистење на чувствителна кожа. Ги отстранува нечистотиите и прекумерниот себум оставајќи ја кожата свежа и чиста. Со смирувачка термална вода на La Roche-Posay, без иритации. – pH 5,5 – без сапун – без алкохол – без боја – без парабени

Употреба:
Запенете го гелот помеѓу влажните дланки и нанесете на лицето нежно масирајќи ја кожата. Темелно исплакнете.

Effaclar Duo (+) 40 ml крема

Поправа посилно изразени неправилности и настанати флеки. Ефективност и по 12 часа.

(*Инструментален тест, 43 доброволци) Против повторно настанување на неправилности.

Употреба:
Да се нанесува на цело лице наутро и/или навечер откако ќе ја исчистите кожата со EFFACLAR пенастиот гел.

Одлична подлога за шминка.