MOLLERS Омега 3 рипчиња со вкус на јагода

800.00 ден

Краток опис на производот:

MOLLERS Омега 3 рипчиња со вкус на јагода придонесува за одржување на нормална функција на мозокот и видот, придонесуваат за нормална функција на срцето, придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и за одржување на нормални заби

SKU: 7070866027704

Детален опис на производот:

MOLLERS Omega 3 рипчиња со вкус на јагода

Оригиналните Молерс гумени рипчиња за џвакање со вкус на јагода се додаток на исхрана кој е богат извор на есенцијалните масни киселини Омега-3 (ДХА+ЕПА) и витаминот Д.

  • Без мирис и вкус на риба !
  • ДХА придонесува за одржување на нормална функција на мозокот и видот
  • ДХА и ЕПА придонесуваат за нормална функција на срцето
  • Витаминот Д придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и за одржување на нормални заби

Состав:
2 гумени рипчиња содржат:

  • Концентрирано рибино масло 560 мг
  • Омега-3 масни киселини 370 мг
  • ДХА (докосахексаеноична киселина) 280 мг
  • ЕПА (еикосапентаеноична киселина) 56 мг
  • Витамин Д 10 мкг – 400 И.Е.

Состојки:
ксилитол, сорбитол, концентрирано рибино масло, прочистена вода, желатин, трисодиум цитрат; природен вкус, јаболкова киселина (антиоксиданс); витамин Д (холекалциферол), боја: кармин

Не содржи вештачки бои.

Дозирање и начин на употреба:
Препорачана дневна доза за возраст од 3 години и возрасни е: 2 гумени рипчиња за џвакање на ден.

Мерки на претпазливост:
Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Да се чува на температура од 5°C до 25°C на суво и темно место. Да се чува подалеку од дофат на деца! Производот е додаток на исхрана и не се употребува како замена за разновидна исхрана. Производот не е наменет за лекување и /или дијагностицирање. Може да има лаксативно дејство доколку се зема во поголеми количини.

Пакување:
36 гумени рипчиња