Movens таблети

560.00 ден

Краток опис на производот:

Movens таблетите со богатиот состав придонесуваат за подобра подвижност на зглобовите и помагаат ’рскавицата да формира здрави зглобни ткива. Имаат улога при изградбата на посебни протеини кои ја одржуваат ’рскавицата здрава и силна.

SKU: 8606108240090

Бренд

Dr. Viton Logo

Детален опис на производот:

Ослободете се од болките во зглобовите со Dr. Viton МOVENS – иновативна формула која ги штити, обновува и подмачкува зглобовите.

 • Ја намалува болката и вкочанетоста и отекувањето во зглобовите
 • Го олеснува движењето
 • Помага при ревматоидниот артритис и остеоартритисот и ги намалува болките и го намалува времетраењето на болеста
 • Ја зголемува еластичноста на зглобовите, тетивите и лигаментите
 • Ги подмачкува, регенерира и обновува зглобовите и ‘рскавицата
 • Го намалува воспалението во зглобовите
 • Ги заштитува зглобовите од повреди

Благодарение на моќниот состав на MOVENS ќе ја елиминира болката и вкочанетоста во рок од 7 ДЕНА, а за еден месец ќе се чувствувате многу подобро и болката целосно ќе исчезне.

Ви ја претставуваме и тајната формула, совршен спој од 7 состојки кои дејствуваат во совршена симбиоза за да им подарат здравје, цврстина и мобилност на вашите зглобови, а болките на рацете нозете грбот ќе исчезнат засекогаш…

Состав:

 • Глукозамин сулфат (500 мг)
 • Хондроитин сулфат (200 мг)
 • МЦМ (100 мг)
 • Хијалуронска киселина (5 мг)
 • Хидролизиран Колаген (10 мг)
 • Витамин Ц (20 мг)
 • Витамин Д3 (3 мцг)

Препорачана доза: 
Како диететски производ се зема по 1 таблета дневно.