MUSTELA Stelatopia крема за лице за нормална кожа

430.00 ден

Краток опис на производот:

MUSTELA Stelatopia крема за лице за нормална кожа веднаш ја хидрира кожата и ја прави свиленкаста и мека со дискретен, нежен мирис.

SKU: 3504105035969

Бренд

Mustela Logo

Детален опис на производот:

MUSTELA Stelatopia крема за лице за нормална кожа

Кремата е наменета за секојдневна нега на кожата на лицето на бебето и детето.

Веднаш ја хидрира кожата и ја прави свиленкаста и мека со дискретен, нежен мирис.

Содржи екстракт од Avocado Perseose®, jојоба масло, витамин Е и ши путер кој ја негува и штити кожата.

Тестирано под надзор на дерматолог и педијатар.

Употреба:
Се нанесува на лице и наутро и навечер на чиста и сува кожа.

Пакување:
40 ml