GABA капсули

1,190.00 ден

Краток опис на производот:

NOW GABA капсулите помагаат во промовирање на релаксација и олеснување на нервната напнатост.

SKU: now-gaba

Бренд

NOW Logo

Детален опис на производот:

NOW GABA капсули – GABA (гама-аминобутерна киселина) е не-протеинска амино киселина која функционира како невротрансмитер во човечкиот мозок. GABA природно се продуцира во организмот и нејзиното присуство во централниот нервен систем може да помогне во промовирање на релаксација и олеснување на нервната напнатост.

  • Поддршка на невротрансмисијата
  • Гама амино бутерна киселина
  • Со витамин Б-6

Состав Количина во 1 доза:

  • Витамин Б-6 (од пиридоксин хидрохлорид) 2 mg
  • GABA (гама амино бутерна киселина) 500 mg

Препорака за употреба:
Како додаток во исхраната, земете 1 капсула 2 до 3 пати дневно по потреба, по можност со сок или вода или на празен стомак.

Вегетеријански/Веган производ. Кошер. Без ГМО.

Предупредување:
Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.