Vitamin K2 MK-7 капсули

1,790.00 ден

Краток опис на производот:

NOW Vitamin K2 MK-7 капсули е препарат кој го поддржува здравјето на коските и пружи кардиоваскуларна поддршка

Нема на залиха

ИЗВЕСТУВАЊЕ: За жал овој производ го немаме на залиха, една од причините е неможноста да биде нарачан од сите релевантни веледрогерии во Македонија. Погледнете што препорачува аптека ЕРИКС како замена и/или поврзани/слични производи.
За повеќе информаци околу достапноста ве молиме контактирајте со нас.

SKU: vitamin-k2-mk-7-now

Бренд

NOW Logo

Детален опис на производот:

NOW Vitamin K2 MK-7 капсули – Препаратот содржи 60 капсули витамин К2 од 100мцг.

  • Го поддржува здравјето на коските
  • Кардиоваскуларна поддршка
  • Mena Q-7 – Витамин К2 како MK-7

Состав Количина во 1 доза:
Vitamin K2 100 mcg(како Menaquinone-7) (MK-7) (MenaQ7®)

Препорака за употреба: 
Земете 1 капсула дневно со храна.

Други додатоци: 
оризово брашно, хипромелоза (целулозна капсула), аскорбил палминат и силициум диоксид. Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО. Кошер.

MenaQ7® е регистриран заштитен знак на NattoPharma АСА, Норвешка.

Патенти доделени и во тек.

Предупредување:
Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови (особено антикоагулантни лекови како што се варфарин, Coumadin®, хепарин) или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.